Zdrowy sen alergika- wybieramy kołdrę antyalergiczną

Współcześnie coraz częściej wspomina się o chorobach cywilizacyjnych. Do takich chorób zalicza się też wszelkiego rodzaju alergie, które coraz częściej rozpoznawane są już u dzieci. Co gorsza także coraz więcej dorosłych uskarża się na problemy z różnego rodzaju uczuleniami, bo niestety alergie mogą ujawnić się na każdym etapie naszego życia.

Kiedy stosujemy kołdry antyalergiczne?

kołdry antyalergiczneLekarze nadal jako jedną z podstawowych metod leczenia stosują ograniczenie ekspozycji na czynnik alergizujący. Jednak nie wszyscy alergicy muszą sięgać po kołdry antyalergiczne. Zaleca się je przede wszystkim tym, którzy są uczuleni na kurz i roztocza oraz w profilaktycznie w przypadku wystąpienia silnych alergii na inne czynniki. W takich przypadkach odradza się stosowanie kołder z pierza oraz większości rodzajów wełny. Najczęściej w takich sytuacjach stawia się na produkty syntetyczne, w których roztocza nie znajdują pożywienia i dzięki temu ich nie zasiedlają.
By zapewnić dobry sen alergikowi ważnej jest nie tylko wypełnienie, ale także poszycie kołdry. Tutaj nie ma już konieczności stosowania materiałów syntetycznych. Najczęściej zalecane są poszycia z bawełny. Bawełna sama w sobie nie uczula, do tego ma dobre właściwości mikro-wentylacyjne oraz odprowadzania wilgoci. Ważne tylko by wybierać certyfikowaną bawełnę, co gwarantuje, że przy jej produkcji nie została użyta chemia, która może być przyczyną alergii.

Co zamiast kołdry syntetycznej?

Wbrew pozorom alergicy nie zawsze są zmuszeni do wyboru produktów syntetycznych. Doskonałym wyborem jest kołdra z alpaki. Takie wypełnienie kołdry jest hipoalergiczne, bo wełna z alpaki, jako jedyna, nie zawiera lanoliny. A to właśnie lanolina jest główną pożywką dla roztoczy. Do tego kołdra z alpaki ma świetne właściwości termoizolacyjne, jest przyjemnie miękka i elastyczna. Można ją dostać w rozmiarach odpowiednich dla dzieci, jak i dla dorosłych, ale niestety jej cena zwykle jest stosunkowo wysoka w porównaniu z popularnymi kołdrami z wypełnieniem syntetycznym.

Może Ci się również spodoba