Zalety i wady antyramy

antyramy wiszące w sypialni

Antyrama to bardzo prosty sposób oprawiania zdjęć, obrazów, plakatów, ale również certyfikatów, dyplomów i innych dokumentów. Umieszcza się je między dwiema płaskimi powierzchniami, z których jedna jest przezroczysta. Następnie spina się metalowymi klipsami i wiesza na ścianie, na zawieszce umieszczonej z tyłu. Dzięki specjalnej konstrukcji zawartość jej nie jest „przytłoczona” zdobioną ramką – to ona wysuwa się na pierwszy plan.

Antyrama i jej zalety

Przede wszystkim jest bardzo lekka. W przeciwieństwie do tradycyjnych, zazwyczaj drewnianych ram waży naprawdę niewiele. Oczywiście zależy to również od materiału, z którego jest wykonana. Te szklane są nieco cięższe od ich odpowiedników produkowanych z płyty pleksi.

Antyramy pozwalają również sporo zaoszczędzić. W porównaniu do zwykłych ram są znacznie tańsze. Co więcej, można je z łatwością wykorzystać wielokrotnie, wymieniając po prostu ich zawartość.

Antyrama zakupiona przez stronę galeriaplakatu.com gwarantują dobrą ekspozycję zdjęcia lub grafiki. Nie ma w nich zdobionych, kolorowych ram, które odciągają nieco uwagę od eksponowanego zdjęcia. Tutaj liczy się zawartość.

To produkty, które są szeroko dostępne. Nie ma konieczności ich zamawiania. Można je znaleźć w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i online, w dowolnych rozmiarach i kształtach.

Kilka wad antyram

Problematyczna może być ich trwałość. Plastikowa powłoka zewnętrzna dosyć łatwo ulega zarysowaniom. Z kolei szklane mogą się potłuc. Antyramy nie są w stanie utrzymać cięższych eksponatów. Przykładem są obrazy olejne. Do zdjęć i innych druków nadają się idealnie, ale czasami się po prostu nie sprawdzają. Antyramy mają dosyć standardowe rozmiary. Zamawiając tradycyjną ramę możemy idealnie dobrać jej rozmiar. W przypadku antyram nie zawsze jest to możliwe.