Z jakiego materiału odbojnik do drzwi wybrać?

Osoby, które chcą kupić odbojnik do drzwi powinny zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę i wygląd, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od zastosowanych materiałów zależy żywotność i funkcjonalność odbojników do drzwi. Niestety nawet najładniejsze odbojniki nie spełniać będą swoich podstawowych zadań, gdy będą podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Na jaki materiał postawić?

W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim gumowe odbojniki do drzwi. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko modele mobilne, ale również odbojniki do drzwi, które montowane są na stałe. Większość produktów tego typu posiada najczęściej kształt gumowego klina. Godne polecenia są modele z metalu, które powlekane są jedynie miękką gumą. Zdecydowanie rzadziej stosowane są drewniane odbojniki, które wykonane są głównie z drewna sosnowego, orzechowego, dębowego i bukowego. Dzięki naturalnej kolorystyce modele tego typu idealnie pasować będą do klasycznych wnętrz. Do wyboru są modele klejone i wkręcane na stałe.

Odbojniki wykonane z innych materiałów

Wielu renomowanych producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej odbojnik do drzwi, który w całości wykonany jest z wysokiej jakości metalu. Tego typu produkty bardzo często można spotkać w biurach, firmach albo sklepach. Godne polecenia są odbojniki wykonane w całości z mosiądzu, aluminium albo stali pokrytej silikonem. Nowością na rynku są także odbojniki do drzwi z piasku. Jest to najlepszy wybór dla osób stawiających na designerskie rozwiązania.

Może Ci się również spodoba