Z jakiego drewna stoły rozkładane do salonu?

stół rozkładany adam

Drewniane stoły rozkładane do salonu prezentują się naprawdę bardzo okazale, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad ich zakupem. Oryginalny stół jest tym elementem wyposażenia, który powinien zawsze grać pierwsze skrzypce na tle pozostałych mebli i dodatków.

Dlaczego warto postawić na drewniane stoły rozkładane?

Drewno jest bardzo szlachetnym materiałem, dzięki czemu stoły posiadają niesamowitą głębię i są w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurego salonu. Jedną z największych zalet drewnianych mebli jest jednak to, że idealnie pasują do wszystkich aranżacji wnętrz. Surowe stoły rozkładane do salonu doskonale pasować będą na przykład do wnętrz skandynawskich. Warte uwagi jest tutaj przede wszystkim umiejętne połączenie metalowych konstrukcji z drewnianym blatem.

Z jakiego drewna wybrać stół rozkładany?

W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście stoły rozkładane do salonu wykonane z sosny. Jest to rewelacyjny wybór dla tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością wykonania, przystępną ceną i oryginalnym designem. Najbardziej wymagające osoby, mogą rozejrzeć się za oryginalnymi stołami, które wykonane są z drewna egzotycznego. Pamiętać należy zawsze o tym, że nawet najlepsze gatunkowo drewno z czasem może zacząć się starzeć, dlatego też warto odpowiednio się z tym materiałem obchodzić i porządnie go zaimpregnować. Dobry stół rozkładany do salonu to inwestycja na lata, dlatego też nie warto oszczędzać na nim.