Sposoby na oświetlenie lustra łazienkowego

ważne jest oświetlenie lustra w łazience

ważne jest oświetlenie lustra w łazience

Łazienka bez lustra to coś niewyobrażalnego. Lustro jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia, przydaje się głównie paniom, ale i panowie nie stronią od spędzenia przed nim choć kilku chwil. Z tej przyczyny trzeba zapewnić sobie dobre oświetlenie – niekiedy właśnie od niego zależy np. właściwe wykonanie makijażu.

Światło do zadań specjalnych

Nie planując z wyprzedzeniem odpowiedniego oświetlenia łazienki, można znaleźć się w niekomfortowej sytuacji – do tego wnętrza nie da się tak po prostu wstawić pierwszej lepszej lampy, więc wszelkie zauważone braki najczęściej uzupełnia się dopiero przy okazji remontu (albo trzeba dokupić coś istotnego i wydać sporo pieniędzy). Większość przewidujących osób montuje w łazience specjalne światła mieszczące się pod sufitem, zabezpieczone przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Takie lampy dają charakterystyczne, jasne oświetlenie, dodatkowo wzmacniane białą (przeważnie) kolorystyką płytek oraz armatury łazienkowej.

Jeszcze więcej światła

Bijący spod sufitu blask niekoniecznie zapewni najlepsze warunki do dłuższych sesji przed lustrem. Jeśli trzeba je poprawić, niezbędna jest inwestycja w specjalne oświetlenie lustra do łazienki – www.ekspercilazienek.pl. W tym celu najlepiej nabyć energooszczędne żarówki o zimnej, naturalnej barwie (przypominającej jaskrawe światło dzienne). Jedna żarówka najprawdopodobniej nie wystarczy, lepiej sprawdza się „rozbicie” światła na kilka punktów, zlokalizowanych u góry (rzadziej) lub po bokach (częściej) lustra. W sprzedaży dostępne są też nowoczesne rozwiązania – lustra z oświetleniem w ramie. Jest to dość wygodne, bo nie trzeba martwić się o samodzielne wybranie odpowiednich żarówek. Niestety w razie jakiegokolwiek uszkodzenia przeważnie nie da się dokonać naprawy bez wzywania fachowca lub zwracania lustra do sklepu – a to kosztuje.