Różnica pomiędzy kocem wełnianym a kocem z akrylu

Podczas zakupu nowego kota do domu zdecydowanie warto jest przeanalizować metkę ze składem. Okazuje się bowiem, że bardzo często mięciutki i przyjemny w dotyku koc, który ma stosunkowo przystępną i niską cenę, tak naprawdę w całości wykonany jest po prostu z akrylu. Czym różnią się koce wełniane od kocy z akrylu, oraz na które po prostu lepiej postawić?

Koce z wełny versus koce z akrylu

Wełna to tak naprawdę luksusowa tkanina naturalna, natomiast akryl to sztuczna syntetyczna tkanina stworzona w laboratorium. Koce wełniane są zatem produktem wysoce luksusowym i zwykle kosztują dużo drożej niż koce z akrylu. Są jednak produktem, który da dużo więcej ciepła i przyjemności, aniżeli nawet najbardziej mięciutki koc z akrylu. Niestety akryl charakteryzuje się tym, że bardzo szybko się niszczy, a koce z niego wykonane pokrywają się mnóstwem guzków i zaciągnięć. Koce z wełny natomiast przez wiele lat pozostają w doskonałym stanie, nawet jeżeli są regularnie używane do okrywania się. Poza tym są milsze w dotyku i nie powodują uczuleń. Skóra ma dużo lepszą termoregulację, gdy nakrywamy się kocem z wełny. Pod kocem z akrylu można się po prostu spocić, bo to sztuczna tkanina nie pozwalającą skórze oddychać.

Koce wełniane czyli jakość i odrobina luksusu

W dzisiejszym świecie pełnym ubrań z akrylu i poliestru, oraz dodatków do domu wykonanych z tych samych tkanin, rzeczy z wełny to po prostu prawdziwy luksus. Chociaż wełniane koce nie należą do tanich, zdecydowanie warto kupić sobie taki jeden od czasu do czasu, bo będzie można go używać przez wiele lat, ciesząc się jego miękkością oraz przytulnością.

Może Ci się również spodoba