Rozkładane meble do każdego wnętrza

ława rozkładana złożona

Mieszkanie w blokach ma dużo zalet. Nie trzeba martwić się o odbiór śmieci, odśnieżanie podjazdu, czy zaopatrzenie w opał. Jednak często wyzwaniem jest mały metraż pomieszczeń. Jak umeblować mieszkanie, żeby było wygodne dla całej rodziny?

Kompaktowe meble, takie jak ławy rozkładane, to szybko rozwijający się trend w architekturze wnętrz

Meble, które można szybko złożyć lub rozłożyć, to najlepsze rozwiązanie do małych mieszkań w blokach. Sprawdzają się zwłaszcza w kuchni. W tym pomieszczeniu ważny jest każdy centymetr. Projektanci nowoczesnych systemów meblowych do kuchni, wymyślają różnego rodzaju schowki i obrotowe szafki, które dają możliwość schowania wszelkich potrzebnych rzeczy.
Obowiązkowym elementem wyposażenia niewielkiej kuchni jest wysuwany stolik lub ława rozkładana. Również wszelkiego rodzaju półki i szafki montowane na ścianie, to kolejny prosty sposób na wygospodarowanie cennego miejsca.

Pokój dzienny, jadalnia i sypialnia w jednym pomieszczeniu

Bardzo częstym rozwiązaniem stosowanym w mieszkaniach w blokach jest wykorzystywanie jednego pomieszczenia do kilku funkcji. Dzieje się tak w przypadku zwłaszcza salonu. Rozkładany narożnik, pozwala na swobodne korzystanie z pokoju dziennego przez całą rodzinę. Tę samą rolę spełniają ławy rozkładane. Dzięki sprytnemu systemowi wysuwanych lub składanych elementów, w ciągu paru sekund mały stolik można zamienić w rodzinny stół. Ława rozkładana nie zajmuje dużo miejsca, a na noc można ją po prostu wsunąć pod wyższy mebel. Po rozłożeniu kanapy pokój dzienny stanie się przytulną sypialnią.