Rodzaje uchwytów do mebli kuchennych

Wybór odpowiednich uchwytów do mebli kuchennych (https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/uchwyty-meblowe.html) wydaje się być dosyć prosty – wystarczy tylko pamiętać o kilku ważnych aspektach. Uchwyty muszą stylistycznie pasować do reszty kuchni, dodatkowo muszą być komfortowe w użytkowaniu – nie wyślizgiwać się, być odpowiedniej wielkości i posiadać taki sposób montażu, który zapewni im trwałość. Na szczęście producenci mebli w dzisiejszych czasach dają klientom ogromny wybór.

Jakie są dostępne na rynku uchwyty do mebli kuchennych?

Najczęściej wybierane są tradycyjne uchwyty. Czyli te podłużne, montowane zwykle na dwa wkręty. Dostępne są w wielu wersjach – dłuższe, krótsze, drewniane, metalowe, w różnych kształtach i kolorach – dzięki temu właściwie do każdej kuchni można wybrać odpowiedni, pasujący model.

Posiadacze kuchni utrzymanej w stylu retro mogą postawić na gałki, które zwykle są stylizowane na ten właśnie styl. Należy jednak pamiętać o tym, że sprawdzą się raczej do otwierania niewielkich szuflad i szafek, ponieważ ciężko je wygodnie, pewnie chwycić.

W kuchniach nowoczesnych bardzo często spotykane są uchwyty frezowane lub listwowe. Nie rzucają się one w oczy i są dosyć wygodne w użytkowaniu. Jeśli zależy nam bardzo na oszczędzeniu miejsca lub po prostu nie lubimy odstających uchwytów to będzie idealne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że uchwyty tego typu należy regularnie i dokładnie czyścić, ponieważ są idealnym magazynem dla kurzu i tłuszczu.

Może Ci się również spodoba