Rodzaje materiałów na dywanik łazienkowy

Jak wybrać dywanik łazienkowy? Rozważając rodzaj dywanika łazienkowego, należy pamiętać o kilku szczegółach. Istnieją szczególne cechy, które należy rozważyć ze względu na specyfikę pomieszczenia, w którym będzie znajdował się dywan. Z tego powodu należy wybrać dywanik łazienkowy, który jest zarówno wodoodporny, jak i trwały. Na szczęście na dzisiejszym rynku produktów jest dość duża różnorodność dywaników łazienkowych i na pewno można znaleźć taki, który będzie odpowiadał określonemu celowi, projektowi i rozmiarowi.

Drewniany dywanik łazienkowy

Drewniane dywaniki łazienkowe to jeden z głównych trendów ostatnich czasów. Są łatwe w użyciu i pielęgnacji, a do tego świetnie wyglądają w wielu stylach łazienkowych. Takie maty są nie tylko piękne, ale również mają działanie masujące na stopy.

Dywaniki akrylowe

Dywaniki akrylowe są przedstawicielami materiałów syntetycznych i słyną z miękkości. Ponadto, takie miękkie dywaniki łazienkowe są bardzo trwałe i odporne na zużycie. Nowoczesny rynek towarowy oferuje dywaniki akrylowe w różnych kolorach, wzorach i nadrukach. Dodatkowo, dywaniki te często sprzedawane są ze specjalną impregnacją antybakteryjną.

Dywanik z mikrofibry

Dywanik z mikrofibry, podobnie jak dywanik akrylowy, jest produktem syntetycznym. Charakteryzuje się hipoalergicznością, dobrym poziomem absorpcji wilgoci, szybkim schnięciem, miękkością. Dodatkowo takie maty mogą być wyposażone w antypoślizgowy spód, co przyczyni się do tego, że nie będziemy się ślizgać w łazience z mokrymi stopami. I to jest właśnie klucz do Twojego bezpieczeństwa.

Dywaniki z pianki

Piankowy dywanik łazienkowy to całkiem wygodne i niedrogie rozwiązanie dla Twojej łazienki. Ten rodzaj dywaników jest zazwyczaj dość powszechny w łazienkach i toaletach w całym kraju. Dywaniki piankowe sprzedawane są w rolkach, więc wybór rozmiaru i kształtu będzie dość łatwy.

Może Ci się również spodoba