Remont garażu na wiosnę

remont garażu na wiosnę

Garaż to jedno z tych pomieszczeń w domu, którego wykończenie zwykle zostawia się na później. W końcu to inne, bardziej reprezentacyjne części nieruchomości, dopominają się o uwagę w pierwszej kolejności. Remont garażu bywa zatem odwlekany nawet przez lata.

Dlaczego warto wyremontować garaż?

Wcześniej czy później warto jednak zająć się swoim garażem. Nawet jeżeli bez problemu można w nim przetrzymywać auto, dobrze uczynić to miejsce bardziej wygodnym. Dobrze zorganizowany garaż, w którym poszczególne rzeczy mają swoje miejsce, może być naprawdę przyjemnym i miłym dla oka wnętrzem. Nie musi być luksusowo – grunt, by położyć podłogę oraz zorganizować sobie półki do przechowywania różnych rzeczy. Warto stworzyć miejsce do przechowywania na przykład opon, bo muszą być one przetrzymywane w odpowiedni sposób, aby podczas kilku miesięcy przerwy w ich użytkowaniu nie doszło do odkształcenia. Dobrze też stworzyć przestrzeń do trzymania różnego rodzaju płynów do samochodu, części zapasowych oraz innych przedmiotów związanych z samochodem.

Podłoga w garażu

Jedna z pierwszych potrzeb w przypadku remontu lub urządzenia garażu to po prostu podłoga. Płytki do garażu nie muszą być atrakcyjne wizualnie, muszę natomiast spełniać pewne standardy dotyczące wytrzymałości i odporności, a także mieć odpowiednią klasę antypoślizgowości. To właśnie na ten ostatni parametr warto zwracać największą uwagę, szczególnie jeżeli podłoga w garażu jest pod skosem. Płytki antypoślizgowe będą dodatkową ochroną przed tym, by auto nie obsunęło się. Dobrze jest szukać płytek, które mają dobry stosunek ceny do jakości, bo ostatecznie każdy chce wyremontować swój garaż jak najmniejszym kosztem. W przypadku podłogi w garażu zwykle najlepiej sprawdzają się płytki gresowe, które są też mrozoodporne, a zatem odporne na uszkodzenia związane z niską temperaturą.