Pościel dla dziecka – jak wybrać?

Dzieci potrafią być bardzo wybredne pod kątem artykułów, które znajdą się w ich pokoju. Wybierając elementy pościeli do pokoju dziecięcego warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również to, by przypadły one do gustu pociesze. Jak tego dokonać?

Na zakupy z dzieckiem

Najlepszym sposobem będzie wybranie się z dzieckiem na zakupy. Podczas wspólnego wyboru artykułów domowych do pokoju malucha poczuje się on doceniony i będzie miał poczucie, że jego zdanie ma dla rodzica duże znaczenie. To również zmniejsza szansę tego, że pościel nie spodoba się dziecku. Nie należy jednak przesadzać – to, że pociecha bardzo chce wybraną poduszkę z ulubionym bohaterem z bajki nie oznacza, że rodzic powinien wydawać na nią fortunę. Warto zachować zdrowy rozsądek i połączyć zachcianki dziecka z własnymi potrzebami.

 

Estetyka i funkcjonalność

 

Minusem zakupów z dzieckiem jest to, że maluch z reguły zwraca uwagę tylko na aspekt wizualny. Całkowicie nie interesuje go to, czy pościel jest ciepła i będzie sprawdzała się w zimie. Rodzic musi być więc swoistym głosem rozsądku, który połączy estetykę z funkcjonalnością. Artykuły domowe, takie jak kołdry i koce, muszą być dla dziecka przede wszystkim ciepłe. Nie warto jednak przesadzać w drugą stronę – przegrzanie pociechy również może skutkować obniżeniem odporności i większą skłonnością do przeziębień. Warto więc wybrać tę pościel, która będzie chroniła przed zimnem, ale jednocześnie nie rozgrzewała na tyle, by dziecko w czasie snu mogło się przepocić.