Płytki oktagonalne we wnętrzach

oktagony dziś są bardzo popularne

Płytki oktagonalne przypominają marmur, charakteryzują się tym, że posiadają ścięte rogi, na których znajdują się czarne kwadraty. Taka ceramika cieszy się od kilku sezonów bardzo dużym zainteresowaniem i nie sposób się temu dziwić, bo płytki prezentują się obłędnie. Gdzie warto je położyć oraz jakie kupić?

Płytki oktagonalne nie tylko do łazienki

Chociaż płytki ceramiczne tego typu najczęściej występują w łazience, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ułożyć je na przykład w kuchni. Wielu architektów wnętrz proponuje także zastosowanie takiego materiału w przedpokoju, szczególnie jak jest on urządzony w stylu minimalistycznym i dominującymi kolorami jest biel i czerń. Będą pasować praktycznie do każdego pomieszczenia, choć trzeba przyznać, że najlepiej będą prezentować się na dużych przestrzeniach.

Eleganckie i ponadczasowe

Obecnie duży wybór oktagonów można znaleźć w większości sklepów z ceramiką łazienkową. Oczywiście nie należy sugerować się podczas zakupów wyłącznie ceną, ponieważ najtańszy materiał niestety będzie pozostawiał wiele do życzenia i może ulec uszkodzeniu wcześniej, niż nam się wydaje. Płytki muszą być nie tylko odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale również na środki czystości, wysokie temperatury, wodę, wilgoć. Ważne jest również to, aby były łatwe do utrzymania w czystości. Należy zwrócić uwagę także na antypoślizgowość, co decyduje o naszym bezpieczeństwie.

Wybór płytek ceramicznych to decyzja na lata, dlatego należy bardzo dobrze przemyśleć zakupy, żeby później nie żałować. Jeżeli nie mamy wyczucia estetyki i nie potrafimy dopasować płytki do wystroju pomieszczenia, warto skorzystać z usługi architekta wnętrz, który na pewno pomoże nam uporać się z problemem. Wbrew pozorom takie usługi wcale nie są takie drogie, jak może się wydawać, to dobra inwestycja.