Pierwsze mieszkanie – kawalerka?

Decyzja o inwestycji w pierwsze mieszkanie nie jest prosta, trzeba dobrze zastanowić się nad tym, w jaką nieruchomość warto zainwestować i rozważyć wszystkie za i przeciw. Czy opłaca się kupić kawalerkę?

Jaką kawalerkę kupić?

Inwestowanie w kawalerkę jest opłacalne, aczkolwiek pod warunkiem, że wybierze się nieruchomość w dobrej lokalizacji oraz o odpowiednim standardzie. Najlepiej wybierać spośród mieszkań nowych pochodzących od dewelopera. Kawalerki w lokum Smart City to bez wątpienia lepsza opcja, niż mieszkania jednopokojowe w bloku z wielkiej płyty. Apartamenty Smart City we Wrocławiu mają dobre lokalizacje, co oczywiście wpływa na cenę, ale można mieć pewność, że takie mieszkanie nie straci tak szybko na wartości i będzie można je za jakiś czas sprzedać po takiej samej cenie, albo nawet drożej.

Zalety zakupu małego mieszkania

Jeżeli nie dysponuje się większymi oszczędnościami i nie zarabia się bardzo dużo, aby móc szybko spłacić kredyt hipoteczny, to nie warto porywać się z przysłowiową motyką na słońce. Lepiej wybrać mniejsze mieszkanie, które będzie łatwiej spłacić i raty nie będą zbyt obciążać domowego budżetu. W końcu z czasem sytuacja materialna może ulec poprawie, wówczas można będzie sprzedać nieruchomość i zainwestować w większe mieszkanie lub dom w zależności od upodobań i potrzeb domowników.

Pierwsze mieszkania może być małe, kawalerka nie jest złym rozwiązanie, choć oczywiście warto myśleć przyszłościowo. Kupując kawalerkę nie trzeba mieszkać w niej całe życie, można się przenieść z czasem do większego mieszkania. Tak, czy inaczej należy bardzo dobrze przemyśleć decyzję związaną z zakupem nieruchomości.

Może Ci się również spodoba