Oprawa stropowa w modnych aranżacjach – jaką wybrać?

Oprawy stropowe cieszą się rosnąca popularnością. Taki rodzaj oświetlenia może okazać się wyjątkowo funkcjonalnym rozwiązaniem w wielu wnętrzach. To również propozycja, która doskonale komponuje się z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Zainteresowane osoby odnajdą wiele rodzajów oświetlenia z tej kategorii, które bez problemu dopasować można do zapotrzebowania i aranżacji. Jak wybrać odpowiednią oprawę?

Rodzaje opraw sufitowych

Najbardziej popularny podział wyróżnia modele natynkowe i wpuszczane w strop. Pierwsze z nich charakteryzuje wyjątkowo łatwy montaż. Lampy bez problemu przymocować można do wybranej powierzchni. Dzięki temu montowane są nie tylko na suficie, ale również ścianach i fragmentach mebli. Oprawy podtynkowe umieszczane są niemal na równi z powierzchnią stropu. To wyjątkowo korzystne rozwiązanie w przypadku podwieszanych sufitów. Pozwalają również na zaoszczędzenie miejsca i doskonale sprawdzają się w niskich pomieszczeniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest estetyczne ukrycie wszystkich przewodów. Oprawa stropowa podtynkowa nie będzie również zbierała wiele kurzu, a jej czyszczenie nie sprawi kłopotu.

Dopasowanie do aranżacji

Tego typu oświetlenie często kojarzone jest z nowoczesnymi wnętrzami. Oprawy sufitowe doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach w stylu modernistycznym lub minimalistycznym. Dzięki mnogości ciekawych wzorów i rodzajów mogą okazać się również trafionym wyborem w innych modnych wystrojach. Jednymi z bardziej popularnych są modele szklane. Mogą to być zarówno przedmioty produkowane fabrycznie, jak i szlifowane ręcznie. Dzięki wyjątkowym walorom estetycznym podkreślą luksusowy charakter pomieszczeń w stylu glamour. Osoby urządzające mieszkanie w stylu boho lub skandynawskim odnajdą oprawy z drewnianymi akcentami. Czarne, metalowe modele będą korzystnym rozwiązaniem w przestrzeniach loftowych.

Jakie oświetlenie wybrać?

Rodzaj oprawy świetlnej warto dopasować również do zapotrzebowania danego pomieszczenia. Zestawy niewielkich lamp są wyjątkowo chętnie wybierane do kuchni i łazienek. Mogą pełnić tu rolę głównego źródła światła lub oświetlenia punktowego. Zaleca się jednak upewnić, że modele do wnętrz o wyższym stopniu wilgotności, będą posiadały odpowiednią klasę wodoszczelności. Decydując się na oprawę sufitową w salonie lub sypialni, warto dopasować temperaturę barwową do własnych preferencji. Odpowiednio dobrane żarówki LED umożliwią stworzenie przyjaznej atmosfery i z pewnością okażą się funkcjonalnym oraz modnym rozwiązaniem.

Może Ci się również spodoba