O czym pamiętać urządzając garderobę?

Garderoba, czy w postaci szafy przesuwnej czy osobno przygotowanego do tego pomieszczenia jest niezbędna w każdym domu. Zebranie w jednym, dobrze zaprojektowanym miejscu wszystkich ubrań to jednak wygoda i oszczędność czasu na co dzień. 

Co powinno się znaleźć w dobrej szafie?

Szafa garderobiana powinna zawierać różne elementy ułatwiające przechowywanie, bardzo ważne są odpowiednio rozplanowane półki i szuflady oraz przynajmniej jeden drążek na ubrania. Najlepiej jeśli szafa garderobiana jest głęboka, wtedy z łatwością pomieści ubrania na wieszakach. Jeśli pomieści kilka drążków można jeden z nich przeznaczyć na zajmujące więcej miejsca ubrania, takie jak płaszcz czy sukienki. Wtedy wnęka na drążek na ubrania powinna mieć wysokość przynajmniej 150 cm. Do przechowywania koszul, spódnic i krótkich żakietów zwykle wystarczy przestrzeń wysoka na 100-110 cm.

Gdy możesz pozwolić sobie na garderobę

Jeżeli w domu jest dość miejsca by garderobę zorganizować jako osobne pomieszczenie warto taką przestrzeń dobrze zaplanować. Oprócz półek i drążków na ubrania, które mieszczą się nawet w zwykłej szafie warto zamontować także kilka szuflad, oraz półki na buty różnej wysokości. W garderobie powinno też znaleźć się lustro, w którym można się swobodnie przejrzeć. Jeżeli miejsce na to pozwala warto umieścić w garderobie wygodne krzesło lub chociaż taboret. A dla miłośników podróży warto wygospodarować przestrzeń do przechowywania walizek.

Jeśli artykuł się państwu spodobał, zapraszam do zapoznania się z ofertą https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/wyposazenie-garderoby/wieszaki-i-drazki.html

Może Ci się również spodoba