Nieruchomości od dewelopera

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania lub domu, wybór bardzo często pada na nieruchomość pochodząca od dewelopera. Panuje słuszne przekonanie, że lepiej jest kupić nieruchomość w stanie deweloperskim niż o podobnym standardzie, ale z rynku wtórnego.

Zalety nieruchomości od dewelopera

Przede wszystkim cena. Jest niższa niż zakup mieszkania czy domu już urządzonego z rynku wtórnego. Ponadto kupując nieruchomość jeszcze w trakcie budowy jest możliwe indywidualne dopasowanie projektu pod własne potrzeby. Można przesunąć ścianki działowe, zmienić rozmieszczenie gniazdek elektrycznych oraz oświetlenia. Deweloper nieruchomości Lokum-Deweloper.pl dopuszcza również możliwość dołożenia dodatkowych punktów świetlnych. Mieszkanie nowe w którym przed nami nikt jeszcze nie mieszkał można urządzić od początku do końca według własnego gustu i uznania. Nie jest się skazanym na brzydko urządzone wnętrza, jak często bywa w mieszkaniach z rynku wtórnego.

Finansowanie zakupu nieruchomości

Środki na zakup domu czy mieszkania zazwyczaj pochodzą z kredytu hipotecznego. Za mieszkanie lub dom można też częściowo zapłacić gotówką, a resztę w kredycie. Trzeba jednak pamiętać, iż nie jest prosto uzyskać kredyt hipoteczny. Trzeba wykazać się dobra historią kredytową oraz mieć stałe zarobki, na niezmiennym poziomie. Liczba osób na utrzymaniu, wydatki miesięczne oraz inne zobowiązania kredytowe również mają wpływ na to, czy bank udzieli kredytu.

 

Kupno nowego mieszkania od dewelopera jest sporym wyzwaniem nie tylko finansowym, ale i organizacyjnym. Wymaga czasu oraz stałej sytuacji finansowej. Ale zdecydowanie warto postarać się o własny dom nawet jeśli miałby być finansowany kredytem.