Najlepszy dywan do kuchni – jaki powinien być?

Kuchnia to serce domu. To tutaj dzieją się najprzyjemniejsze momenty każdego dnia, warto więc zadbać nie tylko o komfortowe warunki do gotowania, ale także przytulną atmosferę. Dlatego świetnym pomysłem na dopełnienie wystroju kuchni jest dobry dywanik kuchenny. Jaki dywan wybrać, żeby spełniał dobrze swoją funkcję?

Odporność na zabrudzenia

Niewiele pomieszczeń wymaga takiej dbałości o szczegóły jak kuchnia . Codzienne przygotowanie posiłków i napojów, mycie naczyń i czyszczenie blatów, wiąże się z niemałym wyzwaniem. Wszystkie elementy wyposażenia i wystroju kuchni muszą dobrze znosić zarówno brudzenie jak i czyszczenie.

dywan do kuchni

Nie inaczej jest z dywanem do kuchni. W tym przypadku jego wygląd wyjątkowo schodzi na dalszy plan. Najważniejsze jest to jaką ma strukturę, długość runa i z jakiego materiału został wykonany. Długowłose dywany typu shaggy kompletnie nie nadają się do przykrycia kuchennej podłogi. Ich puszyste runo stanowiłoby wielkie wyzwanie do czyszczenia i z pewnością szybko straciłyby swój piękny wygląd. Lepiej wybrać dywanik kuchenny o krótkim włosiu, szorstki chodnik lub matę z tworzywa sztucznego. Świetnie jeśli dywan będzie antypoślizgowy i da się go wyprać w pralce. Propozycje dywanu idealnego do kuchni i jadalni znajdziesz tutaj.

W dobrym stylu

Nowo urządzane kuchnie mogą być bardzo modernistyczne lub całkowicie tradycyjne. Każda z nich wymaga innego rodzaju dodatków. Do mebli kuchennych na wysoki połysk, białych lub szarych, będą pasowały dywaniki w stonowanych kolorach, z wzorami geometrycznymi, nie rzucające się w oczy. W kuchni w stylu rustykalnym można sobie pozwolić na bardziej wzorzysty dywan kuchenny, lub jednokolorową matę w odpowiedniej tonacji. 

Dobrze wykończona kuchnia to harmonia kolorów, wzorów i faktur. To, co ma leżeć pod stopami, będzie nie tylko chronić podłogę, ale także dawać przyjemne ciepło. Nowoczesne dywany sprzedawane na metry także mogą pasować do pięknie urządzonej kuchni. Lepiej jednak unikać zwykłych piankowych mat, które bardziej nadają się do łazienki.

Może Ci się również spodoba