Na co zwrócić uwagę wybierając baterie łazienkowe?

Urządzając modną i funkcjonalną łazienkę, należy w przemyślany sposób wybrać wszystkie elementy armatury. Baterie łazienkowe powinny być przede wszystkim praktyczne. Należy dopasować je do posiadanej umywalki i wanny. Dużą rolę odgrywają tu również ich walory estetyczne. O czym należy pamiętać, wybierając baterie do modnych i funkcjonalnych łazienek?

Praktyczne i wygodne w użyciu akcesoria

Wybierając odpowiedni kran łazienkowy należy dopasować go do wielkości umywalki. Takie akcesorium nie może być umieszczone zbyt wysoko, bo mogłoby to powodować rozchlapanie wody wokół misy. Zbyt nisko osadzona wylewka uniemożliwiłaby komfortowe mycie rąk. Zarówno baterie umywalkowe, jak i wannowe, zakupić można w różnych wersjach. Są to:

  • baterie naścienne
  • modele podtynkowe
  • montowane na obrzeżach i stojące.

Rodzaj wybieranych produktów należy dopasować do kształtu i wymiarów wanny oraz zlewu łazienkowego. Ważne jest również dopasowanie wyglądu baterii do aranżacji łazienki. Wartym rozważenia może okazać się zakup modeli z dodatkowymi funkcjami.

Jakie baterie do łazienki warto wybrać?

Korzystnym rozwiązaniem mogą okazać się zestawy baterii łazienkowych. Decydując się na komplet dopasowanych do siebie elementów, można mieć pewność, że stworzona aranżacja będzie spójna. W pomieszczeniach minimalistycznych warto stawiać na proste, srebrne elementy, które łatwo poddaje się czyszczeniu. Baterie dopasowane do wystroju retro lub loftowego to między innymi akcesoria z podłużnymi wylewkami w barwie matowej czerni. W pomieszczeniu glamour sprawdzą się złote i miedziane krany. Osoby chcące odnaleźć jak najbardziej praktyczne rozwiązania powinny rozważyć zakup baterii z termostatem. Takie akcesorium zapewni dopływ wody o stałej temperaturze. Przemyślane dopasowanie elementów armatury wpłynie na funkcjonalność i estetykę aranżacji.

Może Ci się również spodoba