Na co zwracać uwagę wybierając hokery kuchenne?

Hokery kuchenne (https://www.mebletkaniny.pl/hokery-cat-45) to ostatni krzyk mody. Pojawiają się w wielu współczesnych projektach kuchni. Ich wybór nie jest jednak prosty. Wraz ze wzrostem popularności tych mebli, pojawia się coraz więcej ich modeli. Ostatecznie – coraz trudniej jest wybrać te idealne. Na co zwracać uwagę wybierając hokery kuchenne?

Oparcie

Nie wszystkim zależy na oparciu, jednak wpływa ono pozytywnie na komfort korzystania z siedziska. Wiele modeli wysokich krzeseł nie posiada go. Warto jednak pamiętać, że oparcie pozwala na utrzymywanie kręgosłupa we właściwej postawie, ale za to przy dużo mniejszym wysiłku. Najczęściej, oparcie hokera jest niskie. Sięga do połowy pleców, ale i tak doskonale spełnia swoje funkcje. 

Podpórka pod nogi

To bardzo ważny element. Każde wysokie krzesło kuchenne powinno mieć podpórkę pod nogi. Umożliwia ona swobodne siadanie i zsiadanie z krzesła. Równocześnie, można trzymać na nim stopy, co sprawia, że siedzenie na hokerze staje się wygodne. Bez tej podpórki, nogi zwisają bezwładnie i dość szybko się męczą.

Rodzaj obicia

Warto wybierać obicia siedziska, które łatwo się czyści. Nie jest to oczywiste, ale śliskie materiały, takie jak plastik czy ekoskóra jest najłatwiej utrzymać w czystości. Często wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby przywrócić im pierwotny blask. Obicie wpływa też na ostateczny wygląd hokera. 

Wysokość

To kluczowa kwestia. Hoker kuchenny powinien mieć taką wysokość by można było swobodnie siedzieć na nim przy blacie kuchennym. Najbezpieczniej jest wybierać modele o regulowanej wysokości.

Może Ci się również spodoba