Na co zwracać uwagę przy zakupie komody?

biała komoda

Komoda to mebel, który może mieć różne zastosowanie. Idealnie nadaje się do garderoby czy sypialni – może służyć przechowywaniu ubrań albo pościeli, drobnych akcesoriów. W salonie łączy funkcję przechowywania z funkcją ozdobą. W pokoju dziecięcym pozwala ukryć gry, zabawki, ubrania. Jak wybrać najlepszą dla siebie komodę?

Jaki styl i kolor komody wybrać?

Wybierając komodę, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad jej wyglądem. Czy mebel ma mieć nowoczesny charakter czy raczej pasować do stylu retro? Dostępne w sklepach komody mają różne style: od prostego, minimalistycznego, przez klasyczny, po stylizowany na poprzednią epokę. Jeśli chodzi o kolorystykę, doskonałym wyborem będą komody białe – praktyczne i uniwersalne, idealnie wpisujące się w dowolną kolorystykę mieszkania. Meble białe pasują do minimalistycznego salonu, pełnego barw pokoju dziecięcego i do romantycznej sypialni. Powiększają optycznie wnętrze, są stylowe i ponadczasowe.

Jak ocenić jakość kupowanej komody?

Komody białe to trend cieszący się ogromną popularnością. Można dostać je w większości sklepów meblowych – od niewielkich salonów, przez sieciówki, po sklepy internetowe np. w MEBEL4U. Wybierając komodę białą dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na to, by była solidnie wykonana i ładnie wykończona. Najlepiej by powstała z naturalnych, trwałych materiałów, była lekka, ale stabilna, oferowała sporo miejsca do wygodnego przechowywania.