Modna sypialnia z wygodnym łóżkiem

łóżko pikowane

Wybór łóżka do sypialni to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim powinno być ono wygodne, ale także nowoczesne i dobrze komponujące się z resztą pokoju. Spośród różnego rodzaju, kanap, sof i łóżek z materacem, największą popularnością cieszą się te ostatnie.

Łóżka z materacem w modnym wydaniu

Nie tylko sofy i kanapy narożne mogą wyglądać efektownie, obecnie w salonach meblowych spotkać można nietuzinkowe łóżka z materacem obite różnorodnymi tkaninami. Mowa tu głównie o efektownych wezgłowiach, które poza praktycznym zastosowaniem, tworzą w sypialni niepowtarzalny nastrój. Dzięki nim powstają urozmaicone aranżacje zarówno w stylu prowansalskim jak i industrialnym, a nawet skandynawskim. Dodatkowego uroku zagłówkowi dodają materiały pikowane z oryginalnymi kryształkami lub guzikami. Popularne łóżko pikowane występuje w wielu wariantach kolorystycznych (sprawdź w sklepie), co pozwala na łatwe dopasowanie do niego ulubionych dodatków.

Pikowane łóżka w różnorodnych stylizacjach

Odpowiednie poduszki, narzuta oraz zasłony wprowadzą do sypialni intymny nastrój, natomiast wstawienie do niej łóżka pikowanego sprawi, że sypialnia będzie wyglądała przytulnie. Na życzenie klienta w niektórych modelach łóżek montowane jest oświetlenie, dzięki czemu zagłówek wygląda jeszcze bardziej efektownie. Zdarza się, że łóżko posiada nie tylko pikowane wezgłowie, ale także całość konstrukcji. Należy jednak pamiętać, że taki model najlepiej sprawdzi się w dużych metrażach.