Lampy sufitowe – jak je dobrać?

Lampy wiszące są bardzo ważnym elementem każdego wystroju wnętrza. To właśnie one zapewniają odpowiednie oświetlenie całego pomieszczenia, dzięki któremu można w nim swobodnie się przemieszczać. Jednak można spotkać się z różnymi ich rodzajami, co skłania do pytania o to, które najlepiej byłoby wybrać. Warto też wiedzieć o innych drobiazgach, które mają wpływ na funkcjonalność oświetlenia.

Lampy wiszące – jakie są ich rodzaje?

Na rynku można spotkać się z milionami różnych modeli, które będą się od siebie różnić poszczególnymi szczegółami. Dobór odpowiedniej lampy zależy w dużej części od aranżacji. Można spotkać się zarówno z klasycznymi kryształowymi, drucianymi i abażurowymi lampami, jak i rozwiązaniami nowoczesnymi, które wpływają na industrialny wydźwięk pomieszczenia.

Warto jednak skupić się też na podziale ze względu na ilość źródeł światła i wielkość pomieszczenia. Jak przedstawia się to zróżnicowanie?

Lampy a wielkość pomieszczenia – jak dopasować?

Stylowe i ładne lampy sufitowe powinny łączyć w sobie odpowiednią funkcjonalność. Jej podstawowym zadaniem jest, jak już zostało wspomniane, oświetlanie pomieszczenia tak, aby można było w nim swobodnie żyć. Niektóre miejsca są jednak bardzo duże, co sprawia, że trzeba byłoby użyć świateł z bardzo dużej mocy. To spowodowałoby, że będąc blisko źródła, zdecydowanie dałoby się odczuć tego negatywne efekty.

Dlatego warto postawić na wiele źródeł światła w takim wypadku. Pozwoli to na doświetlenie wszystkich zakamarków, jednocześnie zwiększając możliwości wystroju wnętrza – można zainstalować identyczne, jak i różniące się od siebie lampy sufitowe.

Może Ci się również spodoba