Kupno mieszkania w Krakowie

Lokum Vista w Krakowie

Mieszkania w Krakowie są atrakcyjne od wielu lat. Kupują nieruchomości w tej części Polski osoby, które tutaj pracują i studiują. Coraz więcej osób z zagranicy jest zainteresowanych zakupem. Istnieje wiele pułapek związanych z kupnem własnego m2. Niniejszy artykuł tłumaczy, dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera i jakie lokale cieszą się największym zainteresowaniem.

Kupno mieszkania – na własną rękę. Jakie ryzyka się z tym wiążą?

Przede wszystkim należy sprawdzić Księgę Wieczystą danej nieruchomości. Można kupić mieszkanie z niechcianym lokatorem (umowa dożywocia będzie widoczna w KW). To samo dotyczy kredytu hipotecznego (hipoteka widoczna jest w KW). W księdze wieczystej widoczne są także wszelkie służebności, obciążenia i ograniczenia. Wszystkie nieruchomości są sprawdzane przez specjalistów, którzy zajmują się profesjonalną sprzedażą mieszkań. Z deweloperem nie ma szans na zakup nieruchomości, które mają „nieczystą kartę”.

Gdzie szukać mieszkań w Krakowie?

Istnieje wiele podmiotów, którzy zajmują się sprzedażą mieszkań z rynku pierwotnego i rynku wtórnego. Lokum Vista – Mieszkania w Krakowie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Ceny mieszkań w Krakowie

Ceny nieruchomości lokalowych kształtują się na różnym poziomie. Na koniec 2017 roku średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania opiewała na kwotę 6 894 złote za metr kwadratowy, od tamtego czasu cena wzrosła o około 4 %. Największym zainteresowaniem cieszą się małe lokale. Największy popyt jest na kawalerki. Dotyczy to zarówno kawalerek z rynku pierwotnego, jak i z rynku wtórnego. Kraków jest bardzo dobrym miejscem, w którym można pracować i studiować. Atrakcyjny turystycznie i gospodarczo nie traci swych zwolenników.