Kamienna czy szklana?

Umywalka nablatowa to rozwiązanie coraz częściej wybierane w aranżacjach łazienek. Jej szlachetny wygląd docenili znawcy trendów, dlatego też przez ostatnie kilka sezonów zaliczana jest to tych najczęściej wybieranych modeli umywalek. Co więcej, ten typ umywalki nie jest tylko zarezerwowany do nowoczesnych wnętrz, bo doskonale sprawdzi się w wielu różnych aranżacjach.

Oprócz kształtów do wyboru mamy też materiał, z jakiego może być wykonana nasza umywalka nablatowa. Wybór zależy od naszych preferencji, rodzaju pomieszczenia (jego stylu), a także od zasobności portfela, ponieważ rozpiętość cenowa między poszczególnymi typami umywalek nablatowych jest dość spora.

Umywalki z kamienia czy szkła?

Uważa się, że umywalka nablatowa wykonana z kamienia to niezwykle elegancki dodatek do łazienki, który dodatkowo nada jej szyku i urozmaici każde wnętrze. Umywalki nablatowe dostępne są w przeróżnych kolorach, dzięki czemu możemy je bez problemu dopasować do każdej łazienki (zarówno tej zaaranżowanej w ciemnych, jak i jasnych kolorach). Bardzo często do produkcji ceramicznych umywalek nablatowych w Eksperci Łazienek wykorzystywany jest granit. Taka umywalka nablatowa bardzo wyjątkowo wygląda, a do tego jest również niezwykle wytrzymała na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i trwała. Jedynym jej minusem jest ciężar. Tu często wymaga ona specjalnego montażu.

Szklana umywalka

Umywalka nablatowa wykonana ze szkła to równie często wybierany model wśród tych niezwykle popularnych typów umywalek. Szklane umywalki z roku na rok są coraz modniejsze, przez co pojawiają się w wielu wnętrzach. Doskonale pasują do tych typowo nowoczesnych aranżacji, ponieważ nadają im sznytu. Dzięki temu, że szkło jest materiałem niezwykle plastycznym, mamy do wyboru umywalki o bardzo ciekawych kształtach i kolorach. Z tego tez względu często zdarza się, że sama umywalka pełni funkcję elementu dekoracji łazienki.

Może Ci się również spodoba