Jodełka na ścianie: o czym warto pamiętać?

Układanie płytek w jodełkę daje wiele możliwości tym, którzy chcą się cieszyć pięknym wnętrzem. Wzór ten rewelacyjnie sprawdza się na podłodze, coraz częściej jednak możemy się z nim spotkać na ścianach. Jak wykorzystać takie płytki?

Jodełka w kuchni – wiele możliwości

Ciekawe wzory i kolory płytek kuchennych sprawiają, iż ściany w tym praktycznym pomieszczeniu mogą się stać unikalną dekoracją. Trwałe płytki pomogą utrzymać tu ściany w czystości, a przy okazji stworzą aranżację, która przez lata będzie cieszyć nasze oczy. Płytki, ułożone w jednokolorową lub barwną jodełkę, mogą się pojawić nad zlewem lub nad piecem, mogą się też doskonale sprawdzić nad blatem kuchennym. Chevron to kafelki, które mogą też pokryć całą ścianę, zdobiąc ją charakterystycznym zygzakowatym wzorem. By osiągnąć jeszcze ciekawsze efekty, można na jednej ścianie łączyć ze sobą płytki jasne i ciemne, tworząc tym samym wzory, które staną się mocnym akcentem w tym niezwykle wymagającym wnętrzu.

W eleganckim pokoju: jodełka w salonie

Z płytek chevron można też z powodzeniem korzystać w pokojach gościnnych, które mają spełniać reprezentacyjną rolę. Za pomocą płytek, układanych w jodełkę, można osiągnąć wiele ciekawych efektów. Pokrywanie ściany w ten sposób jest zalecane tam, gdzie trzeba zaakcentować fragment ściany. Pusta przestrzeń, którą trzeba wypełnić? Fragment ściany w pobliżu kominka lub kącika telewizyjnego? W każdym z tych przypadków płytki układane w jodełkę mogą się sprawdzić rewelacyjnie. By osiągnąć jeszcze ciekawsze rezultaty, można skorzystać z mocy kontrastów, np. przerywając monotonię jasnych ścian kompozycją z ciemnych płytek. Można też dopasować jodełkę do koloru wnętrza, starając się wyróżnić wybrany fragment ściany za pomocą wzoru płytek lub ich faktury. Możliwości jest wiele, a szeroki wybór płytek pomoże nam w tworzeniu niebanalnych kompozycji.