Jakie są wady i zalety dywanów shaggy?

Dywan shaggy swoją nazwę posiada nie bez powodu. Słowo to pochodzi z języka angielskiego i w tłumaczeniu oznacza tyle, co „kudłaty”. Takie określenie zostało mu nadane ze względu na strukturę włosia, będącego elementem dywanu. Istnieje zarówno wielu zwolenników produktów tego rodzaju, jak i osób, które widzą w nich sporo wad. Mimo podzielonych opinii nie można zaprzeczyć, że są to obecnie jedne z najpopularniejszych typów dywanów, które goszczą zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. 

Jakie można wyróżnić zalety dywanów shaggy?

Niewątpliwą zaletą takich dywanów jest wspomniana już ich struktura. Długie i gęste runo jest szczególnie miłe w dotyku i przyjemnie grzeje skórę, zwłaszcza w te chłodniejsze dni. Materiał, z którego wykonane jest włosie cechuje się dużą wytrzymałością, co sprawia, że takie dywany doskonale nadają się do pomieszczeń, w których stale panuje duży ruch. Bardzo dobrze wpasują się one zatem do salonów, ale będą stanowiły również ciekawy element innych pomieszczeń – na przykład jadalni, sypialni czy nawet łazienki. Dywan shaggy występuje w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, więc będzie doskonałym dodatkiem, który urozmaici wygląd dowolnego wnętrza.

dywan shaggy

Co można uznać za wadę takich produktów?

Jedną z wad dywanów shaggy, która zraża do nich wiele osób, jest potrzeba ich ciągłego utrzymywania w czystości. Nie są to produkty dla osób nie przepadających za częstymi porządkami. Codzienne odkurzanie to w ich przypadku konieczność, gdyż w gęstwinie dywanu gromadzą się liczne zanieczyszczenia, które nie dość, że nieestetycznie wyglądają, to mogą stanowić siedlisko różnego rodzaju drobnoustrojów. Raz na jakiś czas pojawia się również potrzeba gruntownego wyprania takiego dywanu, co pociąga za sobą koszt skorzystania z profesjonalnej pralni. Można oczywiście próbować prać w warunkach domowych, jednak jest to trudne i nieefektywne, a do tego trudno jest później długie włosie dokładnie osuszyć.

Może Ci się również spodoba