Jak znaleźć inspirację?

piękny pejzaż wyspy

Często czekamy, aż wena przyjdzie sama i wpadniemy na kolejny genialny pomysł. Tak po prostu nas olśni, jednakże zazwyczaj nie tak to działa. Nad weną trzeba pracować i ją ćwiczyć – szukać inspiracji dookoła nas.

Pejzaże i widoki

Otaczająca nas przyroda jest wspaniała inspiracją. Drzewa, kwiaty, rośliny, zwierzęta – wszystko to może wpłynąć na nas kojąco, ale także i budująco. Piękne widoki rozpościerające się z gór albo malowniczy pejzaż w formie plakatu, który oglądamy z naszego okna to idealny temat na obraz, zdjęcie albo opis. Przyjrzyjmy się najbliższej okolicy, na pewno znajdziemy tam coś inspirującego.

Ludzie

Ludzie to źródło inspiracji. Na świecie jest nas już ponad 7 i pół miliarda, a każdy jest inny. Inaczej myśli, wygląda i czuje. Każdy człowiek może tę samą sytuację zrozumieć inaczej, ponieważ na jego postrzeganie wpływają emocje, przeżycia i przeszłość. Dlatego warto przyglądać się ludziom, słuchać ich historii, integrować się, rozmawiać. Każda osoba, może dostarczyć nam sporo inspiracji i kreatywnych pomysłów.

Sny

Każdy człowiek śni nocą, tylko nie wszyscy są w stanie te sny zapamiętać. A szkoda, ponieważ sny mogą być genialnym źródłem inspiracji. W naszej głowie pojawiają się niesamowite myśli, przenosimy się do innych miejsc, gdzie otaczające nas widoki są tak nierealne, że nie mogłyby być ludzkim wytworem. Sny inspirowały wielu ludzi, dlatego i my szukajmy nocą naszej weny.

Szukanie inspiracji to wbrew pozorom bardzo prosta sprawa, wystarczy wyjrzeć przez okno i chłonąć otaczający nas widok. Otwórzmy się na to co nieznane, ale spójrzmy też inaczej na to co jest nam świetnie znane, bo nasze najbliższe otoczenie może dostarczyć nam inspiracji na długie, długie lata. Zmieniające się pejzaże, inne o każdej porze roku to niewyczerpane źródło kreatywności, nie tylko dla artystów.