Jak wykorzystać płytki do urządzania salonu?

Czy płytki można wykorzystać do urządzenia salonu? Okazuje się, że tak, jest to jeden z modnych sposobów na wykończenie tego wnętrza. Kto zatem lubi wnętrza w stylu industrialnym czy loftowym, lub po prostu chciałby dobrą alternatywę dla prawdziwej drewnianej podłogi, z powodzeniem może sięgnąć po płytki.

Jakie płytki do salonu?

Jak można łatwo się domyśleć, do salonu takie płytki nie wyglądają tak samo jak płytki do łazienki czy kuchni. W salonie najczęściej stosuje się płytki drewnopodobne do położenia na podłodze, jak również różne płytki do położenia na ścianie. Płytki drewnopodobne to doskonała alternatywa jeżeli brakuje środków na prawdziwą drewnianą podłogę. To również wybór tych osób, które na urządzanie wnętrz mogą przeznaczyć bardzo duże kwoty. To bowiem sposób wykończenia dający maksimum efektu przy minimum kłopotów w utrzymaniu czystości. Płytki są przecież odporne na zarysowania i uszkodzenia, wystarczy umyć je wodą ze specjalnym środkiem i po kłopocie. Trochę więcej pracy i uwagi wymaga natomiast klasyczna drewniana podłoga.

Czy w salonie można położyć płytki na ścianie?

Czy w salonie wypada położyć płytki na ścianie? Zdecydowanie tak. Oczywiście ten sposób wykończenia ścian stosuje się tylko w pewnych miejscach i w ściśle określonym celu. Tak wykończona ściana stanowi na przykład doskonale tło dla telewizora czy galerii ściennej ze zdjęć i plakatów. Można zdecydować się na specjalne dedykowane do salonów płytki ścienne, które mają różne ciekawe struktury powierzchni. Dzięki temu wnętrze wygląda naprawdę na bardzo przytulne, nabiera też wyjątkowego i niespotykanego charakteru.