Jak wybrać wymiar łóżka do sypialni?

łóżko do sypialni mebel4u

Każdy doskonale wie, że najważniejszym parametrem nowo kupowanego łóżka, jest jego rozmiar. Mało kto jednak wie, że rozmiar łóżka do sypialni to coś więcej, niż tylko jego szerokość. Jak zatem poprawnie wybrać rozmiar łóżka, aby było ono maksymalnie wygodne?

Szerokość łóżka

Ten wymiar jest najczęściej określany jako ten najważniejszy i najmocniej wpływający na komfort spania na danym łóżku. To prawda ma on niebagatelne znaczenie, lecz nadal mało kto wie, jaka powinna być jego wartość. Przyjmuje się tu, że dobór szerokości łóżka zależny jest od tego, ile osób będzie w nim spało. Jeśli bowiem chce się kupić łóżko tylko dla jednej osoby, powinno mieć ono szerokość około 90 centymetrów. Dwie osoby to oczywiście dwa razy więcej, czyli 180 centymetrów.

Wysokość zagłówka

Choć często jego znaczenie jest marginalizowane, to jednak zagłówek łóżka, a szczególnie jego wysokość, mają ogromne znaczenie dla wygody i wyglądu łóżka. Odpowiednio wysoki zagłówek to bowiem zupełnie inny odbiór wizualny, lecz także lepsza praktyczność, ponieważ umożliwia np. wygodne oparcie si ę i czytanie książki. Na szczęście wysokość zagłówka jest w pełni modyfikowalna przy zakupie, więc można samodzielnie wybrać to, jakiej wysokość chce się go posiadać.

Wysokość ramy

Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest wysokość samej ramy. Przyjmuje się, że materac powinien znajdować się około 30-40 centymetrów nad ziemią i taka właśnie powinna być wysokość ramy, na której będzie leżał.
Tutaj zobaczysz katalog łóżek do sypialni.