Glazura hiszpańska typu patchwork

azulejos benadresa

Płytki patchwork charakteryzuje wzór otrzymany dzięki zestawieniu ze sobą kafli o tym samym rozmiarze, ale różniących się kolorem czy motywem. Z tego względu płytki patchwork doskonale wyglądają we wnętrzach, w których można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w aranżacji. Należą do nich stylizacje wiejskie, skandynawskie, czy nowoczesne pomieszczenia.

azulejos benadresa

Azulejos Benadresa – styl i elegancja

Glazura hiszpańska doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. W ciekawych stylizacjach wnętrza sprawdzą się zarówno białe, minimalistyczne kafelki, jak i kolorowe płytki, a także te wyraziste i błyszczące. Płytki hiszpańskie Azulejos Benadresa dostępne w https://home100.pl/azulejos-benadresa wspaniale prezentują się na podłodze, stanowiąc wyrazisty element dekoracyjny wnętrza.
Wykorzystanie hiszpańskiego wzornictwa sprawdza się nie tylko w domach czy mieszkaniach. Płytki podłogowe hiszpańskie zdobią wnętrza butików, salonów SPA czy restauracji, zachowując elegancki wygląd przez lata.
Kolekcje płytek Azulejos Benadresa , takie jak : Avenue, Blanco Brillo, Cambra, Cascais, Colter, Polis, Stryn czy Tavola inspirują do tworzenia niepowtarzalnego wnętrza.

Zalety płytek patchwork

Kafelki patchwork na ścianę wykonywane są najczęściej z gresu albo glazury, czyli z materiałów odpornych na zabrudzenia. Dzięki temu utrzymanie ich w czystości jest łatwe i nie sprawia większych problemów.
Są również bardzo wytrzymałe i trwałe, dlatego z powodzeniem mogą być wykorzystywane do wyłożenia balkonów, tarasów, czy schodów zewnętrznych.

Płytki patchwork nie należą do najtańszych rozwiązań, jednak ich wyjątkowy charakter sprawia, że są chętnie kupowane przez klientów.