Elegancki barek to wizytówka salonu

Każdy fan różnego rodzaju alkoholi wie, że wymagają one odpowiedniego przechowywania, aby zachować swój niepowtarzalny smak oraz chronić butelki przed stłuczeniem. Whisky, wino czy wódka muszą mieć swoje miejsce w domu, dobrym pomysłem jest umieszczenie w salonie eleganckiego barku w którym trunki będą świetnie wyglądały. Ten nieco zapomniany w ostatnich latach mebel znów wraca do łask i coraz więcej osób traktuje go jako obowiązkowy element pokoju gościnnego. 

Jaki barek do salonu wybrać? 

Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą na dokonanie odpowiedniego wyboru. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie każdy mebel będzie pasował do danego wystroju wnętrz. Barek do salonu jest przedmiotem, którego zakup trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować. Przy wyborze kluczowa może okazać się wielkość. W sklepach dostępne są domowe barki o różnych wymiarach. Te największe na ogół dobrze będą wyglądały w przestronnych pomieszczeniach. Jeśli pokój gościnny jest stosunkowo niewielki to warto się zastanowić nad mniejszym barkiem do salonu, który nie będzie przeszkadzał tylko będzie pełnił rolę świetnego uzupełnienia wnętrza. Innym ważnym czynnikiem jest sama konstrukcja oraz to ile butelek będzie w stanie zmieścić. Zwłaszcza osoby posiadające w swojej kolekcji wiele różnych alkoholi powinny wziąć to pod uwagę. Warto przecież, aby barek do salonu był na tyle uniwersalny by można było w nim umieścić butelki posiadające rożne kształty. 

Domowy barek w nowoczesnym stylu

Coraz więcej osób urządza swoje mieszkania stawiając na minimalizm. Taki nowoczesny wystrój wnętrza widać w małych miejskich mieszkaniach oraz dużych domach. W takim wypadku barek do salonu również musi pasować do całej reszty. Nowoczesne barki mogą być wykonane z różnego typu materiałów. Nadal dużym powodzeniem ciszą się drewniane konstrukcje w wielu odcieniach. Nie jest to jednak jedyne dobre rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Wypełniony alkoholami metalowy barek również może się świetnie prezentować. 

Może Ci się również spodoba