Dywany ręcznie robione i ich właściwości

Ręcznie robione dywany sznurkowe są uważane za najdroższe wśród mnogości tego typu produktów. I nie bez powodu. Dywan tkany na płasko jest bardzo wysokiej jakości i posiada długą żywotność. Historia mówi, że ręcznie tkany dywan może zachować swój doskonały wygląd przez dziesiątki lat. Wiek dywanu zwiększa jego wartość tylko wtedy, gdy jest on traktowany z należytą starannością.

Komfort z ręcznie tkanych dywanów

Dywan pleciony ręcznie jest czymś więcej niż tylko meblem, daje poczucie przytulności i komfortu w pomieszczeniu. Jest to produkt luksusowy i symbol bogactwa. Ręcznie robiony dywan w Twoim domu mówi wiele o dobrym samopoczuciu właściciela domu, jego lub jej dobrym smaku i osobowości. Każdy ręcznie robiony dywan jest unikalnym dziełem sztuki. Mistrz wkłada w dywan swoją duszę, każdy dywan ma swoją specjalną historię, a każdy wzór jest wyjątkowy.

Ręczne tkanie dywanów

dywan sznurkowy

Ręcznie robione dywany i dywaniki powstają poprzez wiązanie węzłów z nici. Używane są tylko naturalne materiały, takie jak wełna i jedwab. W ręcznie robionym dywanie nie może być żadnych syntetyków! Produkty takie mogą być kombinacją naturalnych materiałów, na przykład tył dywanu wykonany jest z bawełny lub jedwabiu, a runo dywanu z wełny. Jeśli w składzie znajduje się około 5% danego materiału, może on nie być wyszczególniony.

W przypadku dywanu wykonanego ręcznie mogą wystąpić pewne nieregularności w kształcie dywanu lub lekkie zaburzenia wzoru – jest to całkowicie normalne. Takie „nieregularności” podkreślają fakt, że dywan jest wykonany ręcznie. Dywanik w kształcie kwadratu jest łatwiejszy do wykonania, natomiast okrągły lub owalny jest trudniejszy. Dlatego koło lub owal mogą nie wyglądać idealnie. A co za tym idzie, cena takiego produktu jest wyższa, ponieważ jego wykonanie wymaga więcej czasu i wysiłku.

Może Ci się również spodoba