Dobre oświetlenie w kuchni i łazience

Nowoczesne kuchnie bywają bardzo jasne i przestronne – gotowanie w takim pomieszczeniu staje się prawdziwą przyjemnością. Najlepsze warunki do robienia czegokolwiek występują oczywiście w dzień, kiedy przez duże okno lub okna do wnętrza wpada mnóstwo światła. Po zapadnięciu zmroku stają się gorsze, gdyż świetlówki bądź wybrany rodzaj oświetlenia centralnego nie do końca się sprawdza. Jest jednak na to rozwiązanie.

oświetlenie podszafkoweMożna inaczej

Dość ciekawą, estetyczną i co najważniejsze wyjątkowo dobrą do kuchni propozycją jest oświetlenie podszafkowe takie jak https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/oswietlenie.html. Trzeba od razu zaznaczyć, że nie występuje ono samodzielnie, jest dodatkiem do głównego oświetlenia wnętrza np. żyrandolem czy innym rodzajem lampy wiszącej. Rolą tego rodzaju oświetlenia jest jednak zapewnianie wystarczającej jasności w miejscach, które tego wymagają – czyli blatów kuchennych, stołów, pulpitów itd. Dzięki temu kuchnia zachowuje pełną funkcjonalność o dowolnej porze dnia.

Wykorzystanie w łazience

W pomieszczeniach takich jak łazienka nie ma wprawdzie potrzeby dbać o silne oświetlenie konkretnych przestrzeni, jednak za pomocą oświetlenia podszafkowego można niektóre miejsca doświetlić, inne wyróżnić i ogólnie zwiększyć komfort użytkowania. Ten rodzaj oświetlenia nadaje się też do zapewnienia większej jasności w okolicach lustra, co ma duże znaczenie przy codziennych zabiegach pielęgnacyjnych. Można je wykorzystać w przypadku lustra wbudowanego w szafki lub półki albo w sytuacji, gdy wisi bezpośrednio pod meblami.

Może Ci się również spodoba