Czym powinny charakteryzować się dobre krzesła do jadalni?

niebieskie krzesła do jadalni

Ciężko jest znaleźć odpowiednie krzesło tapicerowane do jadalni. Każdy producent ma w swojej ofercie dużą liczbę modeli, jednak tylko nieliczne są odpowiednie do użytkowania przez domowników. Kwestia tego, czy do jadalni krzesła z tapicerki wybrane przez nas będą odpowiednie, nurtuje wiele osób. Dlatego przedstawiamy drugą część zestawienia cech, jakie powinny mieć dobre krzesła do jadalni. Mówiliśmy już od solidnym wykonaniu czy wysokości całej konstrukcji. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę.

1. Odpowiednia głębokość siedziska – wiele osób uważa, że siedzisko powinno być głębokie, aby było wygodne. Coś w tym jest, jednak pamiętajmy, że nie wolno przesadzać. Zbyt głębokie siedzisko będzie oznaczać brak podparcia dla całej powierzchni pleców. Za płaskie siedzisko także nie jest dobrym wyjściem – wtedy na nasze nogi będzie kładziony zbyt intensywny nacisk. Najlepiej, gdy z przodu, poza siedziskiem, wystaje ok. 1/3 długości uda. Oznacza to, że głębokość siedziska jest znakomita.

2. Łatwość czyszczenia – niemal nikt z nas nie przepada za długimi porządkami. Warto więc wybrać takie krzesła, z których usunięcie zabrudzeń będzie w miarę proste i nieskomplikowane.

3. Wygoda siedzenia – zagłębiliśmy się już w szczegóły, a przecież podstawową czynnością, do której zostało przeznaczone krzesło, jest siedzenie. Dobrze więc, gdy siedząc na krześle jest nam zwyczajnie wygodnie, nawet po dłuższym czasie. Warto przetestować ten aspekt upatrzonego przez nas krzesła, kiedy jesteśmy w sklepie. Pozwoli to uniknąć rozczarowania.