Czym dekorować mieszkanie?

czarno biały obraz przedstawiający konia

Końcowe etapy urządzania mieszkania często przyprawiają o ból głowy, ponieważ mamy w wyobraźni ogólny zarys i plan wnętrz, ale wymaga to jeszcze spędzenia wielu godzin w tematycznych sklepach oraz w internecie. Jednakże, w większości jest to zadanie przyjemne i może stać się hobby samo w sobie.

Czym dekorować mieszkanie?

Wszystko zależy od nas samych i naszego charakteru. Jeżeli kochamy podróże, to pamiątki z wycieczek będą prawdopodobnie motywem przewodnim w naszym mieszkaniu. Jeżeli jesteśmy molem książkowym to takie motywy będą dominować w naszych wnętrzach, a jedną ze ścian z pewnością ozdobi półka na książki. Jeśli z kolei kochamy sztukę to obrazy czarno białe albo reprodukcje znanych dzieł ozdobią większość naszych pokoi.

Obrazy czarno białe czy kolorowe?

Warto zadać sobie pytanie co nas cieszy i tym przede wszystkim się kierować. Oczywiście, co jakiś czas pojawiają się na rynku nowinki i chwilowa moda, ale chwilowa to słowo klucz i oznacza, że tego typu nurty niedługo przeminą. Znacznie lepiej postawić na coś co nas cieszy i po prostu lubimy to oglądać, na przykład nowoczesne obrazy czarno białe znajdujące się w Galerii Plakatów, fotografie albo jarmarczne figurki. Nie warto kierować się opinią innych ludzi, ponieważ to my, a nie oni spędzamy najwięcej czasu w naszym mieszkaniu, więc przede wszystkim na naszych odczuciach musimy się skupić.

Własne mieszkanie czy dom to inwestycja na lata, więc nic dziwnego, że tak dużą wagę przywiązujemy do wyposażenie i urządzenia wnętrz. Dom powinien być azylem i miejscem, gdzie czujemy się bezpiecznie wi wyjątkowo, musimy chcieć do niego wracać, a często to właśnie szczegóły w postaci dekoracji, decydują o ostatecznym wrażeniu jakie mamy będąc w danym mieszkaniu. Potraktujmy więc dekorowanie domu jako przygodę i dobrą zabawę, a w wyborze elementów ozdobnych kierujmy się sercem.