Czy ponadczasowe modele glazury na ścianę do łazienki?

ścienne kafelki szklane do każdej łazienki

W salonach łazienek czy sklepach z materiałami budowlanymi można zapoznać się z dosłownie dziesiątkami różnych wzorów glazury. I chociaż dostępnych opcji jest tak wiele, klienci w przeważającej większości wybierają te, które zgodne są z obecnie forsowanymi trendami. Na szczęście są to wzory minimalistyczne i ponadczasowe, które nawet po kilku latach nadal będą świetnie prezentować się na ścianie w łazience czy kuchni. Poniżej opis trzech ponadczasowych modeli płytek, które cieszą się największym wzięciem w marketach budowlanych.

Białe płytki cegiełki

Biała glazura w postaci cegiełek to hit od dobrych już kilku lat. Te płytki naprawdę zawojowały rynek, czego doskonałym dowodem jest chociażby to, że bardzo często są wykorzystywane przy różnego rodzaju metamorfozach domów w programach telewizyjnych. Białe płytki cegiełki po prostu są uniwersalne i stanowią świetne tło dla kuchennych czy łazienkowych mebli w każdym stylu. To stanowi o ich ogromnym sukcesie. Poza tym optycznie powiększają przestrzeń i wpisują się w tak modny od wielu lat trend na jasne wnętrza.

Mozaika szklana

Mozaika szklana nie wychodzi z mody pomimo tego, że to stosunkowo drogi materiał do wykończenia ścian. Najczęściej za te mozaikę stosuje się w połączeniu z innymi kaflami, wtedy płytki mozaikowe są dekoracją urozmaicającą wystrój. Oczywiście są również wnętrza w całości wyłożone szklanymi kafelkami mozaikowymi – prezentują się niezwykle intrygująco i elegancko, jednak z pewnością nie są rozwiązaniem budżetowym.

Płytki imitujące beton

Ostatnio szaleje popularny trend to wykończenie łazienki czy ściany w kuchni za pomocą betonu lub płytek imitujących beton. Duże szare płytki o formacie kwadratowym lub prostokątnym, które układa się na podłodze lub ścianie, świetnie prezentują się na dużych przestrzeniach i wprowadzają tak pożądany klimat industrialny do wnętrza. Coraz więcej młodych ludzi decyduje się właśnie na wybór płytek imitujących beton, które pomogą osiągnąć wysublimowany efekt w wnętrzu.