Co warto wiedzieć o nablatowych umywalkach?

Łazienkowe nablatowe umywalki to coraz częściej wybierana wersja tego jakby nie patrzeć, obowiązkowego w łazience elementu wyposażenia. Problem tylko w tym, że nadal wiele osób nie widzi w swojej łazience możliwości montażu takiej właśnie wersje. Co im najbardziej przeszkadza w nablatowym zlewie, także co najważniejsze, jakie jego zalety powinny przeciwników skłonić do poważniejszego rozważenia montażu takiej umywalki?

Co może budzić obawy?

Z jakiego powodu umywalki nablatowe cieszą się często opinią problematycznych oraz niechętnie wybieranych? Powodów takiego stanu rzeczy są dwa. Po pierwsze trzeba się liczyć z tym, że koszt zakupu takiego modelu jest naprawdę bardzo wysoki, często nawet kilkukrotnie wyższy niż zwykłej klasycznej umywalki, która wpuszczana jest w blat. Drugą bardzo ważną przeszkodą na drodze do jej zakupu jest to, że zlew nablatowy jest to nadal dość niecodzienne i niespotykane rozwiązanie w polskich domach, a co za tym idzie, jego montaż może być problematyczny dla fachowców wykańczających nasze wnętrza.

Dlaczego warto mieć umywalkę nablatową?

Pomimo jednak wad, umywalki nablatowe nadal zdobywają coraz większą popularność i coraz więcej osób chce je wybrać do swojej łazienki. Jakie są zalety, które za tym stoją?
Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że takie rozwiązania powoduje, że blat, na którym umywalka jest umieszczona, jest znacznie lepiej zabezpieczony przed działaniem wody. Wysoki rant umywalki zabezpiecza blat przed ochlapywaniem go wodą, więc może być on wykonany z materiałów wrażliwych na wodę, takich jak drewno.
Innego typu bardzo ciekawą zaletą jest to, że taka wersja umywalki powoduje powstanie znacznie większej ilości użytkowej przestrzeni na blacie, która może być wykorzystana do umieszczenia na niej np. kosmetyków, które będą teraz zawsze pod ręką, lub takich elementów jak np. maszynka do golenia.

Może Ci się również spodoba