Co teraz kładzie się na ścianach?

mozaika przy wannie

Aktualne trendy są jednak bardzo zróżnicowane i panuje duża dowolność w wyborze materiału, który dobrze prezentuje się na ścianach. Cały czas dominują różnorodne kolory farb, oryginalne tapety czy fototapety. Są jednak pewne nowości, które przytupem zawładną naszymi wnętrzami. Należą do nich bezapelacyjne mozaiki szklane.

Naturalne rozświetlenie i blask

Mozaiki szklane pozwalają stworzyć ciekawy, designerski i oryginalny efekt w pomieszczeniach, w których zostaną położone. Na rynku występuje szeroki wachlarz mozaik szklanych o różnorodnej tematyce, kształtach, kolorach, wzorach, formach i rozmiarach. Bogactwo wzorów, form, tworzyw z których są wykonane – sprawia, że z łatwością można dobrać i zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne materiały przeznaczone do konkretnego pomieszczenia.

Zalety mozaik

Mozaiki szklane mają za zadanie nie tylko upiększyć pomieszczenie swoim wyglądem ale dzięki ich walorom odbijającym światło – optycznie je powiększają oraz rozświetlają. Taki wybór sprawdza się w małych pomieszczeniach, które klient chce ożywić. Klienci coraz chętniej stosują takie rozwiązania w salonach, łazienkach i kuchniach. 

Rozwiązanie na lata

Mozaiki szklane to materiał, który sprawdza się w wielu pomieszczeniach przed długi okres. Takie mozaiki nie odpadają, nie odpryskują i nie widać na nich zarysowań. Słyną w trwałości, niezawodności wysokiej odporności oraz możliwości funkcjonowania w w różnorodnych warunkach (np. w kuchni czy w łazienkach). Warto zastanowić się nad ich zakupem choćby ze względu na oryginalny kształt i formy oraz łatwość położenia na ścianach czy podłogach. Wiele osób upiększa nimi również miejsca trudno dostępne – np. przy wannach, natryskach, na półkach lub spiżarkach kuchennych. Jest to materiał, który bardzo łatwo się czyści, nie żółknie pod wpływem słońca ani nie odpada.