Aranżacja wnętrza ze ścianą z cegły

stylowe cegiełki w łazience

Białe cegiełki na ścianie kuchennej to hit ostatnich sezonów. Warto sięgnąć po cegiełki, jeśli urządzamy wnętrze w stylu industrialnym. Wówczas biała ściana z cegiełkami (z białą spoiną) doda wnętrzu ciekawego wymiaru. Zwłaszcza, jeśli zestawimy ją z czarną armaturą oraz dużą ilością zieleni w oknie.

Obok białych cegiełek na ścianie, od wielu lat modna jest oczywiście cegła czerwona. Jest ona nieco bardziej uniwersalna niż cegła białą. Nadaje wnętrzu oczywiście alternatywnego stylu, jednak zdecydowanie bardziej niż biała wprowadza ciepło do aranżacji. Czerwone cegiełki na ścianę pięknie wyglądają, gdy są podświetlone oraz gdy na ścianie zawiesimy półki z zielenią. Zdecydowanie warto zdecydować się na ścianę z czerwonej cegły, gdy mamy małe mieszkanie w bloku, które chcemy urządzić na styl nowojorski.

Skąd wziąć takie cegiełki na ścianę?

Po pierwsze, niekoniecznie musimy kupować oryginalnej cegły. W większości przypadków stosuje się imitację naturalnej cegły. Może to być klinkier lub po prostu okładzina gipsowa. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest tańsze niż układanie naturalnych cegieł na ścianie. Materiał tego typu znajdziemy w każdym markecie budowlanym, jednak warto poszukać też w Sieci: sklepy internetowe z cegiełkami na ścianę mają ogromny wybór. Możemy przebierać we wzorach i kolorach dostępnych w ofercie, jak i zamówić coś wedle indywidualnego projektu.

Jak zrobić ścianę z cięgieł?

Aby prawidłowo ułożyć cegiełki na ścianie, koniecznie wyrównajmy jej powierzchnię. Można zastosować tutaj podkład gruntujący. Jeśli nawierzchnia jest bardzo nierówna, przydadzą się listwy poziomujące. W sklepach znajdziemy zaprawy tynkarskie z domieszką akrylu. Przyda się również taśma malarska oraz szablon oraz paca, wałki, kielnie oraz wiertarka, dzięki której wymieszany zaprawę z wodą.